Netcrusher Posted August 12, 2005 Share Posted August 12, 2005 Stiti careva cum sa trag firele de la o placa de retea PCMCIA la RJ45? Am o placa de retea, dar n-am cablul acela care face translatia intre mufa placii si RJ45. Placa este exact ca aceea din linkul de mai jos, si mie-mi lipseste cablul acela alt si scurt. LINK Va multumesc mult. Link to comment
Netcrusher Posted August 14, 2005 Author Share Posted August 14, 2005 Nimeni nu stie sa ma ajute? Link to comment
LevyB Posted August 15, 2005 Share Posted August 15, 2005 Daca nu ai gasit cablu, poate te ajuta link-ul de mai jos: http://labs.cexx.org/dongle.htm Link to comment
Guest DynoCr Posted September 30, 2005 Share Posted September 30, 2005 Nimeni nu stie sa ma ajute? Operatia pe care incerci s-o faci este destul de delicata. Decapsularea Placii de retea pentru a putea lipi firele este o operatie care se poate executa numai intr-un atelier bine dotat. In principiu se poate face treaba asta (eu personal am facut asa ceva) numai ca firele atarna de placa de retea si este cam incomod. Iti trebuie un cablu de calitate, flexibil pentru a nu risca intreruperea vre-unuia. Eu ti-as recomanda sa cauti pe http://www.ebay.com, poti alege o tara din Europa, ex Marea Britanie sau Irlanda, iar acolo vei gasi oferte pentru astfel de cabluri la preturi derizorii. Nu trebuie decat sa licitezi si sa castigi licitatia. O sa platesti mai mult taxele de transport oricum este foarte rentabil (poate ai noroc si in total poti plati cam 6 EURO). Pentru modalitatile de plata contacteaza-ma pe adresa [email protected]. Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now