Guest al3xand3r Posted August 2, 2005 Share Posted August 2, 2005 Vreau sa modific un technics SU-Z980 2x120W. vreau sa inlocuiesc partea de amplificare cu ceva... tranzistori... orice numa integratu lui nu(SVI 3205B) care s-a prajit de 3 ori...... problema e ca asi vrea sa folosesc panoul frontal cu selectorul de intrari , afisaj si reglaje. nu stiu daca merita... o sa dau in curand detalii despre integratele de pe panou si placa interna....transf. lui are 2x46V la vr-o 2-3A.. astept intrebari si pareriMS anticipat Link to comment
Guest sorin6 Posted August 2, 2005 Share Posted August 2, 2005 http://sound.westhost.com/project3a.htm Link to comment
Guest al3xand3r Posted August 2, 2005 Share Posted August 2, 2005 nu ma interseseaza partea de amplificare deoarece voi folosi un kitoricum tensiunea transformatorului e mare, dar vad eu, ce ma intereseaza cel mai mult e daca o sa pot folosi panoul frontal cu afisajul care are 5 conectori a cate 5-10 pini, afisajul e cu lampa...nu am reusit sa gasesc o schema la ea daca gasete cineva sunt fffff recunoscator Link to comment
niq_ro Posted August 2, 2005 Share Posted August 2, 2005 hmm.. pai pui kitul ala (sau amplificatorul de-l construiesti) si gata, adica doar il alimentezi, lipesti firele de iesire catre difuzoare la mufe si intrarile la potentiometru sau unde er aintrarea in integrat.. si GATA Link to comment
adi_0106 Posted August 2, 2005 Share Posted August 2, 2005 parerea mea este ca e cam dificil sa faci o astfel de "manevra"am patit-o eu .... aceeasi treaba - cu o statie ruseasca - traf mare si fain in ea, protectii, soft-start, sector cu push-buton de intrare, si inca cateva rahaturi - si avea amplifuri cu KT-uri, din care unu era "adormit" ........ si de ce sa nu ma apuc eu sa scot amplificatoarele si sa pun kituri cu TDA7294 - a mers o p..a :evil: - de pe placa amplificatorului plecau mai multe fire decat ar trebui (alimentare, intrare si iesire) :roll: si astfel (jucandu-ma pe acolo si incercand sa repar cate ceva) am parlit tot ce mai era prin statie :cry: si astfel am ramas numai cu cutia, trafu, redresarea si cei 16 cond de 1000 microF din filtraj :( si astfel m-am apucat si am reconstruit totul de la 0ideea !!! : ai grija ce si cum faci pe acolo prin statie ...... poate ramai fara nik din ea (asa ca mine :cry: ) BAFTA !!! Link to comment
Guest al3xand3r Posted August 3, 2005 Share Posted August 3, 2005 mersi de raspunsuri, dar nu reuseste nimeni sa gaseasca schema statiei ? eu n-am noroc, nush..... si din datasheeturi la integrate nu reusesti mare lucru, am sa incerc sa vad ce pot sa fac prin ea. daca prajesc ceva ... asta e.... bafta tuturor Link to comment
niq_ro Posted August 3, 2005 Share Posted August 3, 2005 nu scrie in datasheet-ul integratului care-s pini de intrare si respectiv iesire? nu prea cred.... da-ne si nou link cu datasheet-ul integratului SVI 3205B ca eu nu-l gasesc (eventual da-mi-l pe mail la [email protected] ) daca stii pini de semnal de intrare si pe cei catre difuzor nu vad nici un impediment sa inlocuiesti integratul final si ..in rest nu afectezi afisajul si alte alea.... ce-ti da cu.... virgula? Link to comment
Guest sorin6 Posted August 3, 2005 Share Posted August 3, 2005 http://www.datasheetcatalog.com :roll: Link to comment
niq_ro Posted August 3, 2005 Share Posted August 3, 2005 http://www.datasheetcatalog.com :roll:Datasheets found :: 0la fel si http://www.alldatasheet.com , idem si la http://www.eserviceinfo.com PS: eu nu (prea) postez aiurea ca nu gasesc ceva, intai caut pe netce am gasit pe net ca SU-Z980 mai este codifcat si V98 Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now