Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ce multimetru aveti ?

Recommended Posts

518 lei din Ro , cumparat ieri . Luna trecută am dat comanda la aliexpress pentru ca era mai ieftin cu 30 lei si mi-am luat o teapă de zile mari, mi-au trimis alt multimetru , mult mai ieftin . Deci dacă se gaseste un produs in Ro și diferența de preț nu e foarte mare nu merită luat din China, în cazul unei probleme nu prea mai ai ce să rezolvi . Eu unul nu mai comand de acolo decât mărunțișuri de acum încolo

Corect, de la utb e luat, desi banuiesc ca sunt unul si acelasi magazin . Am vazut ca a fost la Mivarom cu 440 lei dar e stoc epuizat. E un multimetru bun pentru aprox. 100 euro, dar sincer nu aș da mai mult de atât, un Brymen BM785 e 160euro si cred că e o alegere mai bună . Dar în gama lui de preț eu nu am găsit un multimetru care să îndeplinească mai multe cerințe personale decât UT161E

Mulțumesc ! Am uitat să menționez că UT61E+ e acelasi multimetru doar că are siguranțe mai mici și costă cu 100 lei mai puțin , poate e mai important pentru cineva aspectul ăsta decât protecția la intrare.