Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

folie expandata (scirtietoare)


Guest stefano

Recommended Posts

Guest stefano

ce parere aveti despre folia expandata folosita ca material fonoabsorbant?o intrebare eu sint mic nu stiu nimic dar intreb

Link to comment
  • Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mircea Bartic

    4

  • Max

    1

  • adi_0106

    1

  • Dj_Dog

    1

Top Posters In This Topic

ala e bun de pus in incinte sa nu ii fie frig la difuzor :lol: :lol: ca material fonoabsorbant nu cred ca e prea bun :( are o consistenta destul de compacta si nu face altceva decat sa ocupe din volumul intern al incintei....... :roll: parerea mea !!

Link to comment

Baga cofrage de oua :lol:

da vezi sa le bagi cu oua cu tot :twisted: :twisted: :twisted: n-ai idee ce bas o sa ai!!! :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Guest sorin6

ami intrebat si eu ca am ma i auzit pe cineva care vrea sa bage spuma poliuretanica

*Eventual daca iti dai seama ca e boxa prea mare, este materia cea mai usoara posibil care "mananca" volum... :wink:
Link to comment

exact, eu am folosit de cateva ori spuma poliuretanica pentru a micsora volumul unei incinte.este f buna de exemplu pentru a micsora volumul dintre 2 difuzoare cuplate izobaric, in anumite conditii.

Link to comment

Sau cauta burete ( ar fi ideal cel de tip cofraj de oua, dar daca nu ai cred ca si cel obisnuit e bun )PS:Frunzila zicea ca cea mai buna ar fi lana, asa ca incearca si cu aia

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines