chetross Posted July 29, 2005 Share Posted July 29, 2005 Salut Am 2 cobra`uri, ele zic ca`s americane dar cel mai probabil is chinezesti. Detalii 6.5 inch woofer 4 ohm raspunsul in frecv :50Hz - 6KHz frecv de rezonanta : 65Hz putere muzicala 200w atts (vreo 50 rms) spl`u de 90 Ideea este daca pot face ceva cu ele ... In principiu as vrea sa le folosesc pt joase Ce spuneti ? Merci Link to comment
notchman Posted July 29, 2005 Share Posted July 29, 2005 Pentru niste sateliti sunt excelente....Si chiar daca'i are , pe joase nu prea are ce face cu iele , .....dar in componenta unui system viitor audio , poate sa le foloseasca impreuna cu niste dif, de inalte pentru sateliti , si cu un dif mai "sanatos" sa faca un sub... :wink: Link to comment
Mircea Bartic Posted July 29, 2005 Share Posted July 29, 2005 sunt turcesti, iar parametrii, slabe sanse sa-i aiba cineva :cry: Link to comment
adi_0106 Posted July 29, 2005 Share Posted July 29, 2005 pt difuri deastea poti incerca la http://www.mama_omida.ro sau http://www.ghici?i-a?.ro :lol: fa si tu 2 boxe la plesneala si daca suna bine norocu` tau :roll: sau cauta boxe cu difuri asemanatoare, monteaza-le in locul celor din boxe si fa-le o proba -> daca suna multumitor fa boxe asemanatoare.... BAFTA !!! Link to comment
Dj_Dog Posted July 29, 2005 Share Posted July 29, 2005 bah oameni buni d c descurajati omu ?turcesti sau nu alea sunt tot difuzoare care au shi ele niste parametrii shi care pot fi masurati!!!cine se pricepe la masurat difuri shi vrea sa-l ajute este bine venit!!! Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now