Guest X-max Posted July 24, 2005 Share Posted July 24, 2005 sal. am un dif senon zy-810.cand l`am cumparat mi s`a spus sa am grija la + si la - cand leg difulfaza e k eu am o statie Electronica de 2*35 si la iesiri are o mufa cu 2 craci - unul mare si unul mai subtire- care e plus si care e minus? dak leg din greseala invers se arde diful ? Link to comment
cos22tm Posted July 24, 2005 Share Posted July 24, 2005 nu se arde (cel putin nu din cauza asta). legatu + la + e pt faza daca legi invers + la - si - la + e in antifaza difu' si o sa ai un bass in spate si o sa se auda cu un usor ecou (asta cand ai un stereo)...din cate stiu eu Link to comment
Guest dreadboy Posted July 24, 2005 Share Posted July 24, 2005 din cate stiam eu la statiile alea "cracul" mare e plusul si "cracul" mai subtire e minusul. k sa fii sigur ii poti da jos capacul si sa te uiti la firele care duc la conectorii pt difuzoare/boxe. sunt patru fire; doua din ele o sa porneasca din acelasi punct, adica sunt unite la baza - ala e minusul; deci celelalte doua fire - distincte - cele doua +uri Link to comment
kappa_ii Posted July 24, 2005 Share Posted July 24, 2005 nu exista mari diferente ! numai sa le legi pe ambele la fel Link to comment
costy Posted July 24, 2005 Share Posted July 24, 2005 Daca cracii sunt unul e ca o bara dreptunghiulara si unul ca o bara cilindrica subtire atunci eu am bara cilindrica + si cea dreptunghiulara - Link to comment
Guest X-max Posted July 25, 2005 Share Posted July 25, 2005 da, asa sunt multumesc mult Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now