Palade Vlad Posted July 24, 2005 Share Posted July 24, 2005 Mi-am pus un CD-rom pe masina si nu stiu ce amplif sa-i fa:cu TA8210 sa cu TDA1562Q? Vreau sa stiu cu care s-ar auzi mai bine. Am incercat ca 2*TDA2005 si se auzea foarte naspa. :lol: Link to comment
bolek Posted July 24, 2005 Share Posted July 24, 2005 1562q are maxim 70W iar 8210 are cam 2x15W parca ... si nici pretul nu e deloc la fel... Link to comment
Palade Vlad Posted July 24, 2005 Author Share Posted July 24, 2005 eu vreau sa aleg unul din astea doua, care suna mai bine.TA8210= max 100K leiTDA1562=aprox 300K leiVreau sa-mi spuneti care dintre cele doua suna mai bine Link to comment
Dj_Dog Posted July 24, 2005 Share Posted July 24, 2005 eu zic ca al 2-lea gandeste-te cu se aude primul la puterea lui max 20w shi cum se aude al 2-lea la 20w? :wink: Link to comment
Palade Vlad Posted July 24, 2005 Author Share Posted July 24, 2005 Cine imi da si mie are cablajul pentru TDA1562Q desenat? Va rog sa mi-l da-ti si mie.Adresa mea de mail este [email protected]. Mersi mult. Link to comment
micutu Posted July 25, 2005 Share Posted July 25, 2005 cauta mai shi tu pe forum ca s-a mai discutat :twisted: Link to comment
Palade Vlad Posted July 25, 2005 Author Share Posted July 25, 2005 Stiu ca s-a mai discutat dar as dori niste pareri despre cele doua integrate Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now