Guest 8429kyd Posted July 23, 2005 Share Posted July 23, 2005 Salut.Am si eu o problema cu un nokia 6220.Mi-a venit unu care oscila semnalul nu depasea 2 liniute.Uneori nu avea de loc.I-am relipit piesele pe la partea de semnal si a ramas fara semnal.i-am schimbat finalul si nimik.Mai lucrez la el si il fac sa aiba semnal 10secunde(cine lucreaza in service stie despre ce e vorba).Dak activez busola inainte sa dispara semnalul apare locatia.Nu stiu ce sa ii mai fac.I-am schimbat si filtre si alte cateva piese mai importante,antena switch,degeaba tot semnal 10sec.Care a mai reparat un 6220 sau 7210 sau un tel cu platforma asemanatoare sa imi dea niste idei ca eu nu mai stiu. Link to comment
cniky Posted July 23, 2005 Share Posted July 23, 2005 este PA`ul . Ai receptie, nu ai emisie, simtoma clara si comuna Nokia. Link to comment
Guest 8429kyd Posted July 24, 2005 Share Posted July 24, 2005 Probabil te referi la power amplifier.Dar dupa cum am zis am schimbat finalul si tot 10sec.Si k sa fiu sigur am schimat chiar 2 finali noi nouti.Nu stiu ce poate sa fie Link to comment
cniky Posted July 25, 2005 Share Posted July 25, 2005 esti sigur ca ai schimbat ce trebuie sau ca ce ai pus este ok?! Piesa este asta: Link to comment
Guest 8429kyd Posted July 25, 2005 Share Posted July 25, 2005 gata l-am facut.Era un banal soc de ferita care alimenta finalul.De la aer cald i-a crescut mult rezistenta si nu m alimenta coresp finalul.Cel mai bine e cu schema tel in brate si spor la lucru. Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now