Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Problema monitor laptop , dunga MAREEE alba verticala

Guest popel797390

Recommended Posts

Guest popel797390

Salut.Am nevoie de un pic de ajutor. Problema mea e foarte evidenta(din pacate sau din fericire nu stiu)azi dimineatza cand am deschis laptop-ul am observat o dunga alba verticala un pic mai la stanga de centru ecranului.Am atasat si 2 printscreen-uri ca sa fie si mai clar.As dori sa stiu daca e stricat display-ul sau e vreo rezistentza sau ce o fi .Asta ca sa stiu ce spun la service in cazul in care nu ma descurc singur in urma sfaturilor voastre, ca astia is nesimtiti si ma tepuiesc; repede o sa zica ca e display-ul!! IMPORTANT am atasat laptopul la un TV extern plasma si acolo problema nu se manifesta, deci nu e de la placa video cred.

Multumesc anticipat!

P.S. Cateodata dispare dunga apoi reapare insa se intampla asta fara sa ating laptopul deci: o fi sau nu o fi vreun CONTACT IMPERFECT.Asa ca va rog sa ma ajutati cu pareri, sfaturi, eventual diagnostic.

De fapt a trebuit sa fac POZE cu printscreen nu se vedea nimic dunga alba e peste tot display-ul.

http://i191.photobucket.com/albums/z43/ ... ure001.jpg

http://i191.photobucket.com/albums/z43/ ... ure002.jpg

• Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ce model este laptopul.?.....iutate in spatele lcd-ului la mufa care vine din placa de baza...si fai o poza....am eu un calbu dinasta pt packard belll...poate e cablul ...fa o poza sa vedem daca iti este bun cel care il am eu

Posted Image

ASA arata cablul dintre placa de baza si display?