Guest vlucian Posted July 20, 2005 Share Posted July 20, 2005 caut de ceva vreme 4 rezistente 510ohmi minim 10W si nu gasesc pe nicaieri! puteti sa ma indrumati undeva?merci Link to comment
Dj_Dog Posted July 20, 2005 Share Posted July 20, 2005 incerarca sa pui 2-3 rezistente in serie pana ajungi la valoarea dorita :wink: Link to comment
Guest vlucian Posted July 20, 2005 Share Posted July 20, 2005 incerarca sa pui 2-3 rezistente in serie pana ajungi la valoarea dorita :wink:pana la urma asta am sa fac ...desi mi se pare tiganie. ca sa nu mai zic ca mi se pare nefiresc sa nu gasesc nicaieri niste amarate de rezistente! am incercat pe toata maica domnului, la vitacom.. unde sa mai incerc? mai bine desfac niste televizoare si caut pe acolo.in alta ordine de idei unde gasesc condensatoare MKP? la vitacom nu au (au am caut 220 nf) ... si... ca sa inchei, de ce peste tot se vand electrolitici SanWan (chiar daca pe site, vitacom de ex, spune ca are elco) Frunzila!! help te rog! de unde iti procuri tu componentele alea de calitate?? Link to comment
Dj_Dog Posted July 20, 2005 Share Posted July 20, 2005 la faza cu condensatorii vezi ca are vasile, doar este distribuitor visaton Link to comment
Guest vlucian Posted July 21, 2005 Share Posted July 21, 2005 pai vazile vad ca nu mai zice nika! Link to comment
Flor Posted July 23, 2005 Share Posted July 23, 2005 SalutSi eu am vrut sa cumpar cateva rezistente de 50W, si pe nicaieri nu am reusit. Nici cu banii inainte, ca la curve, scuzati, ca vorbeam de importatori de piese care vor sa castige bani din asta...Flor Link to comment
Cristiano Posted July 23, 2005 Share Posted July 23, 2005 Au sigur la Farnell (desi preturile de acolo sunt maricele), si era si o firma care redistribuia produsele lor in .ro. Cauta firma respectiva, ei ar trebui sa poata aduce. Link to comment
Guest Vasile Posted July 23, 2005 Share Posted July 23, 2005 pai vazile vad ca nu mai zice nika!Tu crezi ca pot sa citesc tot ? Daca te intereseaza ceva de la mine e simplu.... Email sau PM sau IM Link to comment
cniky Posted July 23, 2005 Share Posted July 23, 2005 dar de ce nu vi le faceti voi acele rezistoare de putere?! Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now