Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

un material "fonoabsorbant" ?

Recommended Posts

• Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest sorin6

Se gaseste din belsug la belferii de lucreaza in IT, o groaza de componente de server se livreaza in astfel de ambalaj ...

Guest sorin6

In franta.....Am de vanzare lana :lol:

*In RO e la fel (trust me... :roll: ) dar cantitatile sunt (ca si in FR) limitate iar placile destul de mici (deci sau faci bookshelf-uri sau "mananci" rezultatul livrarilor de material pe un an de zile...)Morala... :roll: Pana la urma tot la lana se ajunge... :wink: Sa foloseasca si ea, Miorita, la ceva... :lol:
Guest valentine146

cel mai bun si economic este cauciucul expandat gen neopren, in comert se gaseste ca saltea de plaja cu grosimi de 1,5-2cm, care fiind plan, se taie si se lipeste pe peretii incintei

cel mai bun si economic este cauciucul expandat gen neopren, in comert se gaseste ca saltea de plaja cu grosimi de 1,5-2cm, care fiind plan, se taie si se lipeste pe peretii incintei

adevarat ca este cel mai usor de folosit, dar esti sigur ca este cel mai bun ?eu am strans de-a lungul anilor de la calculatoare cam 3 saci mari cu bureti - si credeti-ma ca erau indesati, nu gluma. (am avut o mica firma de calculatoare)dar cu toate astea, formatul tip cofraj de oua nu s-au adunat nici de un bookshelf. ori erau f. subtiri, ori f. mici, si oricum mult mai putin adanci fata de cele ce am vazut ca folosesc americanii. si mai ales, foarte putini.poate importatorii sa fi primit bucati mai mari, la unele lazi cu componente OEM...Vasile, cu cat vinzi lana ? :Dadi_0106, noi nu suntem Nea Alecu... ( stii cantecul, nu ?) :d doar pe Descopery am vazut cum tund australienii oile
Guest lukacristian

Cred ca o solutie interesanta shi ieftina ar fi folosirea foilor de burete prins cu capse din loc in loc ,sa imita textura "cofragului",shi pot sa zic ca se aude super !!! Keep it LOOOOUD!

nu recomand asa ceva, suprafata din cate stiu eu este fina si nu poroasa, si mai e si plana pe deasupra => nu elimina suficient undele stationarece naiba, nu gasiti vatelina? :evil: va dati banii pe tot felul de porcarii, ca in final sa ajungeti tot la vatelina sau la burete, sunteti culmea :roll: ok, treaba voastra, banii vostrii...... 8)
Guest ronix4000

problema e ca in bucuresti am cautat peste tot vatelina si tot n-am gasit pe nicaieri...daca voi stiti pe unde as putea gasi asa ceva..postati aici