bogdan exit Posted July 15, 2005 Share Posted July 15, 2005 oare merge ca material fonoabsorbant polestiren in care sunt puse aparatele electocasnice.M-ia zis cineva ca daca il pui in diluant se face ca o pasta cum este poliuretanul spuma????? Link to comment
Mircea Bartic Posted July 15, 2005 Share Posted July 15, 2005 eu nu pot intelege motivul pentru care cautati continuu alte materiale fonoabsorbante, care mai de care mai ciudate. :x folositi Vatelina, lana, sau buretele tip "cofraj de oua" Link to comment
Shambala Posted July 15, 2005 Share Posted July 15, 2005 Nu merge. Mai ales dupa ce l-ai pus in diluant :PUnde se gaseste burete tip cofraj de oua ? (in cantitati mai mari) Si cam cat costa ? Link to comment
bogdan exit Posted July 18, 2005 Author Share Posted July 18, 2005 mar interesa si pe mine buretele tip "cofraj de oua" dar unde as gasi eu la mine in focsani ca aici nu prea gasesti nimic dar buretele drept merge? Link to comment
Guest sorin6 Posted July 18, 2005 Share Posted July 18, 2005 Se gaseste din belsug la belferii de lucreaza in IT, o groaza de componente de server se livreaza in astfel de ambalaj ... Link to comment
C0B Posted July 18, 2005 Share Posted July 18, 2005 gaseste = gratis ?Ca de altfel mai toti fabricantii de boxe de pe forum ar avea de vanzare..daca nu comanda on line la telezimex..sau la senia..sau etc.. Link to comment
Guest Vasile Posted July 18, 2005 Share Posted July 18, 2005 In franta.....Am de vanzare lana :lol: Link to comment
Guest sorin6 Posted July 19, 2005 Share Posted July 19, 2005 In franta.....Am de vanzare lana :lol:*In RO e la fel (trust me... :roll: ) dar cantitatile sunt (ca si in FR) limitate iar placile destul de mici (deci sau faci bookshelf-uri sau "mananci" rezultatul livrarilor de material pe un an de zile...)Morala... :roll: Pana la urma tot la lana se ajunge... :wink: Sa foloseasca si ea, Miorita, la ceva... :lol: Link to comment
adi_0106 Posted July 19, 2005 Share Posted July 19, 2005 eu vand oi ........ de beleti le beliti voi :lol: :lol: sau le tundeti, faceti ce stiti :lol: :lol: Link to comment
bogdan exit Posted July 19, 2005 Author Share Posted July 19, 2005 Am sa incerc sa caut pe la mine prin oras burete tip "cofraj de oua" daca nu gasesc am sa incerc lana sau vatelina :wink: ori cum multumesc pentru sfaturi Link to comment
Guest valentine146 Posted July 20, 2005 Share Posted July 20, 2005 cel mai bun si economic este cauciucul expandat gen neopren, in comert se gaseste ca saltea de plaja cu grosimi de 1,5-2cm, care fiind plan, se taie si se lipeste pe peretii incintei Link to comment
Shambala Posted July 20, 2005 Share Posted July 20, 2005 cel mai bun si economic este cauciucul expandat gen neopren, in comert se gaseste ca saltea de plaja cu grosimi de 1,5-2cm, care fiind plan, se taie si se lipeste pe peretii incinteiadevarat ca este cel mai usor de folosit, dar esti sigur ca este cel mai bun ?eu am strans de-a lungul anilor de la calculatoare cam 3 saci mari cu bureti - si credeti-ma ca erau indesati, nu gluma. (am avut o mica firma de calculatoare)dar cu toate astea, formatul tip cofraj de oua nu s-au adunat nici de un bookshelf. ori erau f. subtiri, ori f. mici, si oricum mult mai putin adanci fata de cele ce am vazut ca folosesc americanii. si mai ales, foarte putini.poate importatorii sa fi primit bucati mai mari, la unele lazi cu componente OEM...Vasile, cu cat vinzi lana ? :Dadi_0106, noi nu suntem Nea Alecu... ( stii cantecul, nu ?) doar pe Descopery am vazut cum tund australienii oile Link to comment
Guest lukacristian Posted July 26, 2005 Share Posted July 26, 2005 Cred ca o solutie interesanta shi ieftina ar fi folosirea foilor de burete prins cu capse din loc in loc ,sa imita textura "cofragului",shi pot sa zic ca se aude super !!! Keep it LOOOOUD! Link to comment
Mircea Bartic Posted July 26, 2005 Share Posted July 26, 2005 cel mai bun si economic este cauciucul expandat gen neopren, in comert se gaseste ca saltea de plaja cu grosimi de 1,5-2cm, care fiind plan, se taie si se lipeste pe peretii incinteinu recomand asa ceva, suprafata din cate stiu eu este fina si nu poroasa, si mai e si plana pe deasupra => nu elimina suficient undele stationarece naiba, nu gasiti vatelina? :evil: va dati banii pe tot felul de porcarii, ca in final sa ajungeti tot la vatelina sau la burete, sunteti culmea :roll: ok, treaba voastra, banii vostrii...... 8) Link to comment
Guest ronix4000 Posted July 26, 2005 Share Posted July 26, 2005 problema e ca in bucuresti am cautat peste tot vatelina si tot n-am gasit pe nicaieri...daca voi stiti pe unde as putea gasi asa ceva..postati aici Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now