cristimm Posted July 12, 2005 Share Posted July 12, 2005 Am cumparat niste boxe technics SB-M300 second hand cu ceva probleme. - Ambele tweeterele lipsa - Un difuzor de medii ars. Pentru poze va rog vizitati: http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=5151 Pentru un review: http://202.186.86.35/audio/story.asp?fi ... 6/8/01tech Am vazut ca dif-ul de medii-bas este pe 16 ohm!!! Nu am gasit si am cumparat de 8 ohm. O sa adaptez filtrele ca sa nu se modifice frecventa de taiere. Circuitul zobel il las asa pentru ca am inteles ca valorile respective nu sunt critice. schema filtrului: http://www.hi-fi.ro/fhifi/download.php?id=3943 Acum intrebarea mea este: Daca am pus dif de 8 ohm in loc de 16 acesta se va auzi mai tare? Trebuie sa ii fac o atenuare (L-pad) de 3 sau de 6 dB? Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now