Guest Vladutz_by Posted July 9, 2005 Share Posted July 9, 2005 ---------------------------------------------- Link to comment
niq_ro Posted July 11, 2005 Share Posted July 11, 2005 pai ai mai multe variante: - ii scrii autorului la MP (mesageria privata) ca este mebru al forumului; - il apelzi cum scrie la pagina lui: "Pentru mai multe detalii pot fi contactat prin e-mail: [email protected] sau tel: 0744-761458)" Link to comment
bobtech Posted July 12, 2005 Share Posted July 12, 2005 nu dau schema, sau mai bine zis softu, ca schema e de rahat, scuzati expresia. firmware-ul este cel mai important si la care am lucrat cel mai mult.acum lucrez la alta varianta mai buna care va include:- afisaj LCD grafic- buzer pt semnalizarea depasirilor valorilor normale ale parametrilor- retea 1-Wire cu mai multi senzori de temperatura- conectare in retea BACnet pe linie RS485 pentru comunicare cu PC si cu alte dispozitive SmartHome- conectare la telefon mobil sau modem GSM pentru comanda si monitorizare prin SMS- comunicare cu interfatza de pe PC prin radio- control mai complex al dozatorului de hrana, cu template-uri pt ficare tip de hrana- control intensitate pentru moonlight cu LED-uri- update de firmware on-line- .....in curand va fi disponibil pt vanzare, inca nu pot spune pretul Link to comment
XAN77 Posted December 1, 2005 Share Posted December 1, 2005 o dau eu ca am facut ceva similar, am dat in conex 12/2004 Link to comment
Guest zahei Posted December 2, 2005 Share Posted December 2, 2005 impartasesti si sursele? Link to comment
XAN77 Posted December 3, 2005 Share Posted December 3, 2005 bineinteles, sunt adeptul open source :yawinkle: atasez fisierul .hex si fisierul .bas ca softu este facut in Proton Pic Basic, senzorii de temperatura sunt LM75 pe I2C ca mi s-au parut cei mai ieftini Link to comment
XAN77 Posted December 3, 2005 Share Posted December 3, 2005 sory am atasat fisieru de 2 ori. Vroiam sa adaug ca sunt deschis la orice modificare in soft, pentru preferintele diferite ale altora, fata de articolu din Conex Club am modificat urmatoarele :-am eliminat alarma , mi s-a parut un moft ca doar era ceva pt. acvariu nu fdesteptator ;-cu tastele de reglaj alarma se regleaza acum ora stingere neon si cea de aprindere ;- ora este acum salvata in eeprom asa ca daca se opreste curentul la revenire ceasu va porni cu ora cand s-a oprit curentu (sigur mai bine ar fi o baterie de beckup). Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now