Palade Vlad Posted July 8, 2005 Share Posted July 8, 2005 Am trecut vara trecuta prin Bistrita si am fost la un club de acolo: Metropolis. As vrea sa stiu si eu cam ce putere au acolo si ce incinte casunetul era foarte bun. Era un bas.... Asta e tot ce vreau sa stiu. Link to comment
Mircea Bartic Posted July 9, 2005 Share Posted July 9, 2005 Discoteca metropolis are aparatura integral Outline 8) pe ringul mic au: sateliti: 6x Spectra II 5040 750W rms 2x12" +drv 1"basi (nu sunt subwoofere): 4 x stackbass 700W/bucata - hibrid bandpass/horn 2x15"Pe ringul mare:sateliti: 8x Integra A - 12" + Drv 1" 400W RMS/bucatasubbasi: 4x Topsub Plus 2x18" 1400W RMSCa amplificare din cate imi aduc aminte au cam 15 Kw , dar nu au folosit niciodata instalatia la putere mai mare de 30-40%, pentru ca au probleme cu antifonarea.La teste s-a desprins tavanul fals din discoteca :twisted: Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now