Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Guest

Recommended Posts

As dori sa ma sfatuiti in legatura cu ceva!!!As dori un amplificator quadro sau doua amplif stereo.Precizez ca pe fiecare canal vreau sa scot o putere de aprox. 15W, cu distorisiuni sub 2%(oricum cat mai mici sub 1% daca se poate)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Daca ati vazut deja un amplificator facut care sa scoata ~20W, normal al un pret cat mai mic!!As dori daca se poate sa-l pot alimenta de la 12V. Tin la aceasta idee, deaoarece am un trafo care scoate pe iesire aprox. 10A si nu as sori sa-l las sa rugineasca in dulap!!!!!!!!!!!!!!!!!!Inca odata va zic doar kituri ca nu am timp de facut cablajele(nu am experienta necesara!!!! si nu vreau sa dau gres!!!!!)

Link to comment
  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sharky

    2

  • csl1131

    1

Popular Days

Top Posters In This Topic

de la adelaida kitul cu TA8210 se poate alimenta intre 9-20V daca ii scoti dioza zener si inlocuiesti condensatorul de filtraj cu unul de 25Vla 12V merge bine.

Link to comment

dar de ce sa le schimb?? crezi ca se diminueaza distorsiunile???????????? sau ce??????PS eu ma refeream ca tensiunea pe care o masuram eu era in gol inainte de punte

Link to comment

foarte bine ca ai 12V in gol,dupa filtrare o sa ai max 16V tensiune la care se descurca orice chestie pt masina.Eu as recomanda modulul cu TA ca suna ceva mai bine decat alea de la phillips

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines