Guest viezurasu Posted December 15, 2009 Share Posted December 15, 2009 Buna. Am o problema cu televizorul meu, un Platinium 21 NX. De azi dimineatza clipoceste ledul de stand by, face un zgomot sacadat si nu mai pot sa deschid televizorul. Initial m-am gandit ca e de la sursa de curent. Am incercat sa il mut singur pe priza, apoi in alta priza, dar nu merge deloc.Are cineva vreo idee ce as putea sa ii fac sau de la ce ar putea fii?Mersi anticipat Link to comment
JAD Posted December 15, 2009 Share Posted December 15, 2009 Cel mai probabil ai o componenta defecta care iti pune in scurtcircuit una din tensiunile din sursa, posibil din cauza cresterii tensiunilor date de sursa in stand-by. Daca nu te pricepi du-te mai bine cu el la service, ma poti contacta si pe mine (da-mi MP). Inteleg ca televizorul functiona cand l-ai oprit si l-ai gasit a doua zi defect? Link to comment
Alenicand Posted December 15, 2009 Share Posted December 15, 2009 daca nici la a-3-a priza nu misca' nimic e de la renel sau are tv-ul defectul stricatapeleaza la un specialist... Link to comment
megabit Posted December 15, 2009 Share Posted December 15, 2009 Ehee ... unde sunt vremurile de altadata , cind clientii Isi duceau televizoarele la Service pentru a fi reparate de catre depanatori (contra cost) .Ce-ti e si cu tehnologia asta , cit a mai avansat ! Acum clientii isi repara televizoarele pe forum ajutati tot de catre depanatori (dar pe gratis de aceasta data) ! Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now