Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

lcd de nokia 3310 conectat la portul LPT

Recommended Posts

Cauta pe net "logitech mooding" acum cateva zile am dat de un site in care era conectat un display color de nokia la calculator, el fiind montat intr-un sobolan. S-ar putea sa dea explicatii si pentru alte display-uri tot acolo. Am postat pe undeva pe forum linkul insa nu-mi aduc aminte pe unde.

Intre timp, uite cateva linkuri cu montaje facute cu displayuri de telefoane (conectate la calc in principal)

http://sandiding.tripod.com/Bertys.html

http://www.lcdhype.de.vu/

• Replies 29
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu am gasit pinout-ul...tot ce stiu e k este un lcd pe 3 linii, de alcatel one touch club,cu 21 de pini... fara backlight .si siemens-ul este de la un mc60 cu 4096 culori , backlight si cu 10 pini.nu stiu nimic altceva decat ca este acelasi lcd k si la siemens A60, A75, C60, M55, S55.plz help me...

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest florinica

Salutare sunt nou pe forumul asta si am gasit aici cateva randuri despre un display de la un siemens si a mzis sa imi incerca si io norocul.am doua displayuri de la siemens m55 de fapt acelasi ca la modelele Siemens M55 / S55 / A60 / A65 / C60 / MC60 are modul: LM15SGFNZ07 si controller: HM17CM4101 nu gasesc nicaieri o interfata pentru ele un data sheet nimic ma poate ajuta cineva??Putin probabil dar imi incerc norocul si astept orice fel de sugestie, idee, etc

• 8 months later...

salut..am reusit sa fac rost de un lcd provenind de la o camera video jvc . Lcd-ul are urmatorul cod. YB10321-01-01 MONITOR PWB ( mai este scrisa si in rusa ..) iar mai jos scrie GCMK-M1X... ma poate lamuri cineva daca il pot folosi....la astfel de aplicatii..??