Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

2 sau 4 SATELITI ... ?!?!?!?!?!?!?!

Recommended Posts

Guest artboyalex

Vreau sa-mi cumpar 4 sateliti (80 Wrms fiecare) ... imi strica in vreun fel STEREOFONIA (2 boxe fata) ... vreau sa pun 2 fata ... 2 spate (pe un amplif stereo cate 2 in paralel pe fiecare canal) ... o s fie un QUADRO (dual stereo) ... cum e mai bine ?!?!?! ... imi strica sunetul (stereofonia) in vreun fel satelitii spate ?!?!? ... o sa mai fie si un SUBWOOFER de 200 Wrms cu PAudio HP-15W (activ) ... sau dak se imbunatateste in vreun fel sunetul , sa dea si un fel de spatialitate :roll:

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest artboyalex

dap ... stiu .. doar am vrut sa vad si alte pareri de la altii cu urechea mai "fina" ca a mea !!! :P ... astept si alte pareri pro/contra ... !!!

Vreau sa-mi cumpar 4 sateliti (80 Wrms fiecare) ... imi strica in vreun fel STEREOFONIA (2 boxe fata) ... vreau sa pun 2 fata ... 2 spate (pe un amplif stereo cate 2 in paralel pe fiecare canal) ... o s fie un QUADRO (dual stereo) ... cum e mai bine ?!?!?! ... imi strica sunetul (stereofonia) in vreun fel satelitii spate ?!?!? ... o sa mai fie si un SUBWOOFER de 200 Wrms cu PAudio HP-15W (activ) ... sau dak se imbunatateste in vreun fel sunetul , sa dea si un fel de spatialitate :roll:

Eu am 5.1 si pot sa zic ca nu se compara cu stereo :? am inchis satelitii spate si cel central si am lasat frontalii + subwooferu :( nu are nici o treaba cu realitatea, se aude sec........iar la 5.1 :d alta treaba ..... surround, efecte, alea alea :wink: Eu nu as da 5.1 pe stereo nici sa ma bati...cel putin la capitolu` spatialitate si surround
Guest artboyalex

Yo vorbesc de MUZICA ... nu ma intereseaza FILMELE pe sistemul asta ... in camera o sa-mi pun un 5.1 pentru filme ... dai n SUFRAGERIE vreau un SISTEM puternic pentru PARTY

Guest artboyalex

Satelitii astia de care vorbesc sunt pe PUBLIC ADRESS (bass 8" si tw 1" - 80 Wrms) ... dimensiuni exterioare (35 / 27 / 21)

Yo vorbesc de MUZICA ... nu ma intereseaza FILMELE pe sistemul asta ... in camera o sa-mi pun un 5.1 pentru filme ... dai n SUFRAGERIE vreau un SISTEM puternic pentru PARTY

Si pe muzica aceeasi treaba e :) E mai bine cu 4 decat cu 2 :lol:Tu cand mergi la un PARTY grija sunetului o ai ?? nu cred :wink: sa fie alcool, etc etc
Guest artboyalex

Cam grija sunetului o am ... :lol: :twisted: ... alcool nu beau si "femeie" am :lol: :twisted: ... oricum mi-am luat 4 bucati ieri (au venit in sfarsit , dupa 2 luni de asteptari :twisted: ) ... pot sa zic ca nu-mi mai trebuie nici un SUBWOOFER :twisted: