Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

ce ziceti de el?


Vizitator Vladutz_by

Postări Recomandate

Vizitator Vladutz_by

ce ziceti de acest amplificator? http://amplificatoare.zoom.ro/tda7293.html

eu vreau sa incerc sa-l fac pe asta (ma determinat si faptul ca are schema de cablaj de montare a pieselor, ceea ce ajuta foarte mult un incepator)

dar ca un incepator vreau sa stiu de ce mai am nevoie la el inafara de un transformator si de un radiator ?

daca mai stiti ceva scheme diastea asa care sa aiba si cablaj si tot nu ezitati si evident ceva mai usoare asa ca pentru un incepator

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

LOLCred ca ar trebui sa mai citesti putin pe forum in legatura cu tda 7294Personal mi se pare cea mai ieftina solutie pe piata si cea mai simpla daca doresti un amplificator de 60w hi-fi .Citeste cu atentie.... multi au incercat acest amplificator in cele mai urate conditii ... printre care si eu :d si a si cedat ce-i adevarat din mai multe motive neelucidate dar si din cauza ca l-am fortat ...de exemplu ...am reusit sa obtin 20v pe iesire pe 4 ohmi(ar trebui sa insemne 100w) cu multe distorsiuni :twisted:

Link spre comentariu

deci cauta la tda7294.... ca e fix la fel ca 7293(desii 93-ul e putin mai puternic, da oricum)ca sa raspund totusi: un traf radiatoarekitul(montajul efectiv)o puntecondensatori de filtrajo cutiecam atatce valori ar trebui sa aiba..cauta la tda7294 ca cele sunt FIX la fel numai ca asta are o putere putin mai mare...oricum am vb cu autorul la acea pahgina ca corecteze cei 140W care i-a pus acolo... si o sa faca asta cat de curand....

Link spre comentariu
Vizitator Vladutz_by

eu vreau sa gasesc asa o schma completa (schema cablaj, schema de montare a pieselor asta ca sa o pot realiza ca sunt incepator :)) pentru amplif si vreau sa scoata undeva la 100W. dar nu gasesc :(

Link spre comentariu
Vizitator Vladutz_by

unde gasesc o schema de cablaj pentru un amplif facut cu tda7294 + schema de montare a pieselor? ca nu tot caut da...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări