Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Problema la instalat Windowsul


cristi_74

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Deci, problemele pot fi urmatoarele:- DVD-Rom-ul tau nu mai este capabil sa foloseasca functia de citire a CD-ului atunci cand acesta o cere. Imprumuta un CD-ROM de la cineva si vezi daca merge.- Windows XP Sp1 iti recomand sa instalezi pentru ca acesta are o rata de compatibilitate de peste 90% in cazul vechilor PC-uri. (Apar anumite conflicte generate de unele driver-ere ale XP SP2-ului cu proceosorul si cauzeaza restart-ul repetat al PC-ului precum si aparitia unui ecran albastru).Asta in caz ca nu ai umblat in carcasa unitatii centrale. Sau ai umblat pana sa incerci sa instalezi Windows-ul?

Link spre comentariu

am facut downlod la lastxp v17 2.2 de pe google

daca nu iti trimit eu un dvd cu el dar platesti transportul

daca se poate prin posta romana platesc
Am gasit pe un torent si acum il descarc(merge netul ca dracu..).Daca e tot ala care il am eu iti dau adresa de site sa-l descarci ca sa nu ne mai complicam cu posta.
Link spre comentariu

In calc lu fratemeu ramii erau baiu.Ciudat e ca atunci cand am instalat winu prima oara pe el di my computers/proprietati arata 192 sdram acum am scos ramii i-am pus pe alt calc [erau 3 de 64],o placuta era bulita una cu Everestu arata ca nui sdram de 64 cica e EDO de 512 [ciudat e ca arata ca sdramii,chiar si decuparile alea de la contacte sunt la fel]si ca au o fregventa de peste 200Mhz[nu mai stiu cat exact].Cu ramii mei am bagat Win xp sp2 si merge brici.Nu stiu la ces buni ramii aia edo,voi ce spuneti?

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări