Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

programare TV GRUNDIG CUC 7303


Postări Recomandate

Salut ! Am un TV GRUNDIG CUC 7303 (made in Austria) cu procesor SDA 5222 2 G 002 si nu reusesc sa il programez. Am gasit telecomanda pentru el si la cautare pe benzile C21-C60 S01-S04 nu imi gaseste nici un program, doar pe UIF 8 programe(marea majoritate a programelor pe cablu sunt pe VH1 si VH3). In meniul service nu am gasit nimic care poate sa ma ajute(AGC ALIGN, OSD, DECODER REMOTE C, IDP 2 HP(se blocheaza daca il pun on), HOTEL (e pus off) am schimbat si selectorul ...la fel..acelasi lucru..nu stiu ce pot sa-i mai fac... o sugestie ar fi binevenita ! multumesc!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

C21-C60 sunt tot in banda UIF,interesant ca nu merg si alte programe in afara de cele opt...S01-S04 e o banda cam restransa,si multi operatori nu prea distribuie programe in aceasta sectiune a benzii...posibil sa nu fie in regula nici al doilea selector,cel de proba..cum zicea domnul palcu,e bine de stiut codul selectorului original,si de verificat daca blocul de cale comuna e in regula...si chiar valoarea AGC ALIGN,in service mode...difera de la un selector la altul

Link spre comentariu
  • 3 ani mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări