Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Problema tv platinum


Vizitator tonyto

Postări Recomandate

Vizitator tonyto

Acum cateva zile am cumparat din cora un tv platinum ctv 21 s2A functionat ok ..o ziProblema este ca acum se vede alb negru.Cand il aprind trece automat pe AV. pe modul Tv imi apare fara semnalce sa fac?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator tonyto

Mda.Multumesc pt sfaturi. Am incercat tot ce tinea de culoare. Din meniu,culorile sunt setate! Ramane sa-l duc la service cu toate ca nu mi se pare normal sa apelezi la un service dupa 24 ore de la achizitionare.Ma gandeam ca poate stie cineva vreo schema pt a reveni la setarile originale,sau pt resetare. 10q

Link spre comentariu

Doar de curiozitate; s-a defectat in timpul unei furtuni? In locul unde functioneaza televizorul reteaua electrica si/sau reteaua de cablu tv este aeriana? Sunt aproape sigur ca asta este cauza (traznete in zona). Oricum, apelati la service si nu spuneti ca s-a intamplat pe timp de furtuna cel mai bine spuneti ca nu stiti cand s-a intamplat defectul.

Link spre comentariu
Vizitator tonyto

Doar de curiozitate; s-a defectat in timpul unei furtuni? In locul unde functioneaza televizorul reteaua electrica si/sau reteaua de cablu tv este aeriana? Sunt aproape sigur ca asta este cauza (traznete in zona). Oricum, apelati la service si nu spuneti ca s-a intamplat pe timp de furtuna cel mai bine spuneti ca nu stiti cand s-a intamplat defectul.

era chiar soare cand a luat-o razna :nebunrau: so..ce e defect la el?
Link spre comentariu
Vizitator tonyto

Doar de curiozitate; s-a defectat in timpul unei furtuni? In locul unde functioneaza televizorul reteaua electrica si/sau reteaua de cablu tv este aeriana? Sunt aproape sigur ca asta este cauza (traznete in zona).

Da,folosesc digi tv,dar repet era soare.
Link spre comentariu
Vizitator tonyto

Daca am sti ce sasiu este, sau ce procesor are, poate ca vam da un raspuns.

nu stiu unde gasesc toate astea:( pe capacul din spate e un cod de bare iar dedesubt niste cifre si litere
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări