Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

transofmator linii


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

in primul rind...se numeste FBT , iar nu FTB... :rade: in al doilea rind , fbt nu se fabrica...adica varianta china nu se prea exista , dupa cite cunosc eu...!in al treilea rind , chiar daca prin absurd s-ar fabrica varianta chinezeasca , nu este recomandat sa dati banii pe el , deoarece acest televizor functioneaza pe 100hz mai mult ca sigur...si , dupa cum se stie foarte bine de catre cunoscatori...TRANSFORMATOARELE CHINEZESTI GEN FBT FACUTE PENTRU TELEVIZOARELE PE 100HZ SINT CATASTROFALE...! :da in al patrulea rind....firma hr si-a inchis portile inca din aprilie 2008....astfel incit doar printr-o mare minune exista sanse destul de mici sa gasiti pe undeva vreun stoc ramas de demult cu hr7344 curat...!ca sa nu aruncati televizorul la gunoi , prima optiune pe care v-o recomand eu este ELDOR , iar optiunea a doua este TERMAL IN CUTIE PORTOCALIE LUCIOASA...adicatelea un trafo de linii facut de termal turcia pentru piata vest europeana...

Link spre comentariu

cu tot respectul , domnul firghel....cred ca e cazul sa va cumparati niste ochelari... :ciuda: transformatorul original din televizor este echivalent cu hr7344...unde naiba ati vazut dvs pe link-ul indicat fbt7344....? ca eu m-am uitat la toate cele 68 de trafo si nu exista neam...nici scump , nici ieftin....ci exact delok... :nebun: sfatul meu sincer este...daca nu aveti experienta in domeniul pieselor....mai bine nu va bagati...!lasati-i pe altii care stiu... :da

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări