Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Masurarea impedantei unei intrari.


Postări Recomandate

Salut!Am o camera video Panasonic NV -MD 10000 si urmatoarea problema:Vreau ca pe intrarea de microfon suplimentar(singura intrare de altfel) sa conectez un mixer audio,Behringer UBB 1002.Ideal ar fi sa stiu cu exactitate impedantele de intrare camera si iesire mixer,sa stiu daca se potrivesc.Puteti sa ma ajutati cu un sfat?Multumesc anticipat.GS. :da

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Daca nu ai datele tehnice ale aparatelor e cam greu sa ghicesti ! Intrarea pentru ce tipuri de microfoane este (dinamic, electret) ? Cred ca mai important ar fi adaptarea de nivele. O intrare de microfon dinamic este cu mult mai sensibila decit iesirea unui mixer. Camera are posibilitatea reglarii volumului intrarii (nu prea cred...) ?

Link spre comentariu
Vizitator viobio

monteaza pe iesirea mixerului un potentiometru si regleaza nivelul de iesire astfel incit sa nu ai o inregistrare a sunetului cu distorsiuni de supramodulatiecamera are compresor de dinamica si va regla singura nivelul de inregistraredaca ai un semnal prea mare nici compresorul nu mai face fatafa diferite teste cu potentiometrul in diferite pozitii

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări