Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

intrebare amplificator


Postări Recomandate

cine poate sa imi faca doua cablaje cu piesele care au ramas neincercuite (si bineinteles cu tot cu piese dar fara cele incercuite pentru ca le am si vor fi in afara cablajului) din schema de mai jos nu ma intereseaza pretul cat ceri atata dau.zal cablajul ala e prea mare nu am loc pentru doua el, imi trebuie ceva cat mai mic DOAR pentru piesele din schema protectiile pe care le am sunt cu acelas ic de zici tu.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • 4 săptămâni mai târziu...

Tensiunile m?surate sînt corecte (cu diferen?a de rigoare între 85 ?i 90V)? E etajul pilot, dar numai 2 trz sînt activi, 2 sînt divizori de tensiune, dac? po?i afla care din ei se încing. Se simte vreo oscila?ie parazit??

cel semnat se incinde cel mai rautoate tensiunile sunt egale in cc si cacat despre paraziti ...la maxim fara mufele de intrare nu se aude nimic suspect
Link spre comentariu

M?soar? b-e la trz respectiv, dar ?i la cel opus lui, pe ramura cealalt? ?i f? compara?ie cu cei de pe canalul mai rece, dac? sînt cît de cît egale... nu-mi vine alt? ideie decît s? schimbi trz cu altul, poate ai nimerit unul mai slab la curent.

cel ce se incinde are 17,5v iar celalalt canal nu mai pot sa il desfac va trebui sa demontez tot sa ajung la el
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări