Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

vias in proteus


soulraven

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

ca si in topicul de mai jos, si eu am o intrebare in legatura cu proteus. Nu reusesc sa fac traseele numai pe dedesupt, asta cu autoroute. vreau sa fac strap-uri sa nu folosesc cablaj dublu placat.ma puteti ajuta?

Cu autorouterul nu vei reusi niciodata sa realizezi numarul de strapuri si pozitia strapurilor pe care le doresti. Ruteaza automat pe fata cu lipituri (adica pe "dedesupt" dezactivand rutarea pe layerul cu piese). Adauga layerul cu piese daca l-ai dezactivat, (adica pe "deasupra") si ruteaza manual ce n-a fost finalizat, ajustand tot manual aiurelile care s-au creat pe fata cu lipituri.
Link spre comentariu

nici eu nu am stiut pana acum cateva zile, traiasca alt coleg dupa forum....eu doar am transmis mai departe

 

Tr?iasc? soulraven! :rgtrwgtre

Am v?zut câteva tutoriale ?i în toate zicea c? autorutarea se face doar pe dou? p?r?i ?i d-aia n-am c?utat foarte mult pe la setari & stuff.

Merci mult de indica?ie... da' ?ti cumva ce nume au conectorii ?ia foarte practici, cu ?urub? Cred c?-s câteva mii de modele în libr?rie! :nebunrau:

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări