LevyB Posted May 10, 2005 Share Posted May 10, 2005 Salutare!Ma poate ajuta cineva cu datasheet-ul (sau documentatia) pentru SAA1251, receptor in infrarosu? Am incercat sa fac schema din connex club, telecomanda cu 16 canale , emitatorul functioneaza, receptorul nu are nici o reactie....:( . Am inlocuit preamplificatorul de infrarosu original cu un TSOP1738. Link to comment
mapostu Posted May 10, 2005 Share Posted May 10, 2005 Nu o sa-ti merga cu TSOP1738. Foloseste receptorul din schema sau unul cu tba2800. TSOP este folosit pt alte protocoale de comunicare nu pt RC4 cum ai tu nevoie. Link to comment
LevyB Posted May 10, 2005 Author Share Posted May 10, 2005 Multumesc, o sa fac preamplif-ul dat in revista. Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now