Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

HELP!!! RESETARE TV WATSON 3677T

Guest laura_ls20

Recommended Posts

Guest laura_ls20

Am si eu un tv watson FA3677T. Aseara s-a jucat copilul la telecomanda si mi-au aparut pe ecran niste setari scrise cu verde. Nu stiu daca si la care a apucat sa umble, dar knd am redeschis tv-ul si am cautat un program anume nu l-am mai gasit si in loc de 99 programe cate erau inainte, am numai 48 si nu le pot modifica (am acelasi canal pe toate programele). Va rog ajutati-ma cat mai rpd sa rezolv prb k nu stiu ce sa fac.

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Am si eu un tv watson FA3677T. Aseara s-a jucat copilul la telecomanda si mi-au aparut pe ecran niste setari scrise cu verde. Nu stiu daca si la care a apucat sa umble, dar knd am redeschis tv-ul si am cautat un program anume nu l-am mai gasit si in loc de 99 programe cate erau inainte, am numai 48 si nu le pot modifica (am acelasi canal pe toate programele). Va rog ajutati-ma cat mai rpd sa rezolv prb k nu stiu ce sa fac.

O solutie ar fi rescrierea memoriei. Dar eu zic sa apelati la un service.

Guest laura_ls20

Pai tocmai asta e problema: k nu mai am in meniu partea legata de programe si cautarea lor.

Nu cu telecomanda se face rescrierea memoriei.Trebuie dezlipita memoria din televizor si scrisa din nou cu un programator de memorii.Nu stiu daca aveti acasa posibilitatea sa rezolvati aceasta problema.Pentru asta eu zic sa apelati la un depanator calificat.

laura_ls20 -daca ai posibilitatea sa faci o fotografie a telecomenzii, si sa o postezi, poate ne dam seama ce sasiu ar fi tv. Daca zici ca copilul sa jucat cu telecomanda, e posibil sa fi intrat in meniul service, si sa fi modificat ceva pe acolo. Mai uitate si pe eticheta de pe capacul tv. si vezi daca este scris(cu litere ceva mai mici) de genul 11AK.......sau CHASSIS....... Si inca ceva foarte important! Cumva, aseara in momentul cand crezi ca sa jucat copilul cu telecomanda, au fost descarcari electrice afara?Astept un raspuns.

Acolo a intrat in meniul service nu stiu daca va descurcati sal puneti la loc este cam complicat

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines