Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Recommended Posts

v-as fi recunoscator daca puteti sa ma ajutati si pe mine sa imi aleg o placa de sunet mai veche(probabil la mana a doua)... nu vreau sa dau mai mult de un milion pe ea si NU vreau sa fie 5.1 sau alte balarii as vrea doar sa se comporte bine la muzica: fara distorsiuni, toate ventilatoarele si alte sunete ciudate bagate in semnal si cu o liniaritate cat mai buna...mi-ar fi utile cateva pareri din partea celor care au variantele ieftine de sound blaster sau audigy sau alte d-asteaSper ca nu devin paradoxal... merci anticipat!

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TAO

    2

  • Vale

    1

  • Tavi

    1

  • adi_0106

    1

Top Posters In This Topic

Guest LIVIUGLL

parerea mea...incearca sa achizitionezi ...o placa noua...acum depinde si ce sistem ai...un audigi 2 de exemplu...si eu sunt in aceiasi situatie cu tine si am ajuns la aceasta ...parere...ceao...si bafta

Link to comment
  • 10 months later...
  • 1 month later...

salut ........cine-mi explica si mie ce progam folosesc cei care fac nunti(petreceri) cu calculatorul ???? folosesc 2 placi de sunet si 2 winamp ???!!!!!!!cu una face nunta si cu una asculta in casti urmatoarea melodie ?? CHIAR HABAR NU AM :smt024 :smt020

Link to comment

salut ........cine-mi explica si mie ce progam folosesc cei care fac nunti(petreceri) cu calculatorul ???? folosesc 2 placi de sunet si 2 winamp ???!!!!!!!cu una face nunta si cu una asculta in casti urmatoarea melodie ?? CHIAR HABAR NU AM :smt024 :smt020

s-a mai discutat asta pe forum - este mai simplu decat iti imagineziinstalezi ambele placi si pornesti 2 winampuri - si selectezi la output pe ce placa de sunet vrei sa iti "cante" fiecare winamp .... iar in felul asta poti sa asctulti in casti melodiile dintr-un winamp si sa pui pt nuntasi melodiile din celalalt winamp :yawinkle: PS: procedeu incercat si de mine si merge fara problemeproblemele sunt daca driverele de la cele 2 placi de sunet se bat cap in cap si in felul asta nu vei avea control pe volum - adica daca reduci volumul la una din placi (unul din winampuri) se va reduce volumul si la cealalta (celalalt winamp) ........ dar asta nu e o problema mare pt ca se poate preselecta volumul (undeva pe la 70 - 80 %) si restul se face din mixere/statii sau ce mai ai tu pe acolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines