Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Guest celsius

service philips

Recommended Posts

Guest celsius
:sparge: Buna ziua.Ma poate ajuta cineva cu un cod de service,pt.un tv Philips model 21ht5404/01z.Este un tv.dedicat pt. hotel,la care nu ai acces la meniu direct din tasta de meniu.Tb. sa formezi ,,mute-319753-mute,, si atunci inti in meniu,pt.al programa.Problema ese ca ultima linie de titrare nu se vede iar din meniu nu pot regla scrisul. MULTUMESC.

este un sasiu L01H.1E varianta hotel a sasiului L01.1Esunt trei meniuri distincte in service: SDM, SAM si CSMtrebuie sa intri in SAM cu secventa urmatoare: din tlc 062596 plus tasta OSD,dupa care intri la GEOMETRY unde reglezi ce te doare.ATENTIE cum umbli, sa nu-l strici mai rau , daca nu ai experienta in domeniu!!!!SUCCES!

Guest celsius

Alaturi de modelul comunicat,mai scrie asa...A51EAL155X47...iar mai jos cu doua randuri mai scrie ...L9H.2E AA... Multumesc.

Guest celsius

Multumesc Codrin.Am format din tc.062596 si apoi tasta OSD dar nu intra in nici un meniu.Din cate am obs. sasiul presupus de tine difera de ce am comunict eu ulterior raspunsului tau.Poate este alt cod !!

Alaturi de modelul comunicat,mai scrie asa...A51EAL155X47...

iar mai jos cu doua randuri mai scrie ...L9H.2E AA...

Multumesc.

nu se poate ! daca acesta este modelul 21HT5404/01z , conform corespondentelor de sasie

personale cat si de pe net, sasiul este L01H.1E si nu

L9H.2E AA

si acest sasiu L9H.2E AA are trei meniuri si tot in SAM trebuie sa intri.mai insista!sau ar mai fi o metoda cu straparea unor pinisau sa intri mai intai in meniul SDM , astfel , din tlc 062596 si menu si apoi in SAM prinapasarea simultana, de pe tastatura tv ,a P- si vol-

este un sasiu L01H.1E varianta hotel a sasiului L01.1Esunt trei meniuri distincte in service: SDM, SAM si CSMtrebuie sa intri in SAM cu secventa urmatoare: din tlc 062596 plus tasta OSD,dupa care intri la GEOMETRY unde reglezi ce te doare.ATENTIE cum umbli, sa nu-l strici mai rau , daca nu ai experienta in domeniu!!!!SUCCES!

Precis va referiti la dereglarea valorilor a celor 7 optiuni. Va spun asta ca am patit-o si eu si am avut noroc ca erau scrise pe tub valorile, ca altfel o imbulinam, dar acum le am salvate si le trimit si altor useri care o pot pati sau care poate au patit-o.Vedeti mai jos comoara: :ras: