Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Necesit o schema cronometru

Guest hothead

Recommended Posts

Guest hothead

Salut.Am un atestat ce are ca tema cronometrul. Am nevoie de o schema electronica pentru un cronometru simplu si usor de realizat.Va multumesc in avans.

• Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Salut.Am un atestat ce are ca tema cronometrul. Am nevoie de o schema electronica pentru un cronometru simplu si usor de realizat.Va multumesc in avans.

Voi pe 29 va dati licenta sau pe 15 ? Hai ca deja mi-am facut o idee:- studentii incep sa-si bata capul cu maxim o saptamana inainte de sustinere(cei mai seriosi incep cu doua, exceptiile cu trei saptamanim cei care au inceput in mai sunt genii, au deja cablajul proiectat si portiuni de cod care se zbat in bucle infinite)- cu doua zile inainte de sustinere n-au scris inca nimic (habar nu au cum se redacteaza o lucrare de disertatie, atestat, diploma sau cum vrei sa-i zici) si toata demonstratia practica e compusa din matze intinse pe masa (pe la camin, prin camera). Nu merge nimic, in cazul cel mai bun nu iese fum si sta aprins un LED- cu 6 ore inainte de sustinere isi scriu slide-urile, ultimele se scriu pe coridor inainte de a intra la sustinere- profesorii ca sa scape de bataie de cap cu o noua sesiune in loc sa mearga la mare, ii trec pe toti in vrac...Si guvernul da o ordonanta de urgenta ca sa poata fi angajati cu totii fara "experienta in domeniu" ca sa nu fie discriminati...Si acuma raspunsul: asemanarea intre un ceas electronic si un cronometru este izbitoare, sunt mii de scheme pe internet de cronometre si ceasuri electronice. Problema este ca nu stim ce inseamna "simplu" pentru tine, poate ne explici. multumesc,http://pici.3x.ro/ceas.html

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines