Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Am vorbit cu colegul meu si se pare ca in receiverul SA GX230D este folosit altfel ( nu am vazut aparatul ) cel putin asa zice el......... Nu ai cumva schema acestui receiver?

Am incercat cu GOGU dar tot ce am gasit e pe bani :sparge: si nici datasheet la SVi nu am gasit :bataie

Link spre comentariu

Uite o schem? asem?n?toare, în care ampliful de atac e realizat tot cu AN7062, dar urmat de un final mic cu trz, care atac? un c.i final de putere. Principiul e identic, difer? SVI-urile. Ce ?i se pare c? e ie?ire, e totodat? intrare tip master-slave (nu am alt? compara?ie).

Link spre comentariu

Ok , sa vad daca am inteles ...................pinul 3 si 22 sant intrari de semnal preamplificat , ce vin din " Voltage control amp." + "AA class amp. " , semnalul e amplificat in "brige network" si iese pe pinii 5 si 20 .Sper ca e corecta interpretarea , daca nu astept corectura.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări