psanyi Posted May 7, 2005 Share Posted May 7, 2005 Salutare ! As dori sa achzitionez si eu o statie de lipt atat cu aer cald cat si cu letcon pentru nevoi amatoricesti (hobby).Am comandat de la virtual-electronic o statie AOYUE 968 http://www.virtual-electronic.ro/detpro ... rodus=1986 As dori sa-mi spuneti care este parera voastra despre aceste statii de lipit indiferent daca sunt de tip GORDAK sau AOYUE.Stiu ca Weler e tare, dar pentru nevoile mele e cam prea scump. Va multumesc tuturor ! Link to comment
gsmgsa Posted May 12, 2005 Share Posted May 12, 2005 Nu shtiu despre aceasta statie, sunt si eu in cautare de o statie buna si ieftina. Tot ce pot insa sa iti spun, desigur nu stiu in ce masura te va ajuta, este faptul ca statiile acestea cu aer cald produse in China sunt cele mai ieftine, din cate m-am informat si stiu, aici in Baia Mare se pot procura la un pret de 2,5 milioane, plus modulul de incalzire (care se duce rapid) mai durabil care costa 500k. Deci la 3 mil ai statie cu aer cald. Parerea mea ca inca sunt foarte scumpe la noi si nici calitatea nu e nu shtiu cat de buna. Distribuitorii vor TOT si sunt putini. 7,5 milioane.. e cam exagerat, chiar daca are unele facilitati... daca vreau prajituri, ma duc la cofetarie.. ;) Numai bine! Link to comment
Guest Robert Posted May 13, 2005 Share Posted May 13, 2005 inca sunt foarte scumpe la noiai vazut in alta parte mai ieftine? Link to comment
Guest dj_cristi Posted June 3, 2005 Share Posted June 3, 2005 poti gasi aici cateva: http://www.allgsm.ro/eshop/default.php? ... =1a&page=2 Link to comment
Guest dj_cristi Posted June 3, 2005 Share Posted June 3, 2005 mi se pare interesant pistolul asta avand in vedere ca e si ieftin http://www.comenzi.ro/product_info.php? ... cts_id=390 se poate adapta usor pentru a-l folosi ca pe o statie de aer cald Link to comment
luc Posted June 3, 2005 Share Posted June 3, 2005 e facut de stern firma de doi bani.de celalalt stie cineva ceva ?nu inteleg ce face adaptorul ala si cine sufla aerul? Link to comment
Guest Robert Posted June 3, 2005 Share Posted June 3, 2005 ...o fi avand vreo mini-turbina pt aer :? Link to comment
luc Posted June 4, 2005 Share Posted June 4, 2005 pana la urma are cineva asa pistol sau la vazut cineva la lucru,intreb findca ma bate gandul sa cumpar asa ceva.ce ma sfatuiti? Link to comment
Guest Robert Posted June 6, 2005 Share Posted June 6, 2005 http://www.aoyue.de/engproducts/Aoyue%208032.htm Link to comment
luc Posted June 7, 2005 Share Posted June 7, 2005 multumesc de ajutor,pe mine unul m-a convins am s-o achizitionez.e buna la banii astia. Link to comment
Guest Robert Posted June 7, 2005 Share Posted June 7, 2005 Eu sunt de parere ca mai bine mai pui ceva bani shi-tzi iei un 850 (vreo 2 mil shi ceva pe la virtal-electronic ) ... e mai usor de lucrat cu ea ( asta portabila are 1 Kg) Exista o statie cu aer cald pe strada Maica Domnului, la Virtual-Electronic, la 1,7 mil ! Foarte buna ! http://shop.wiltec.info/tabshop_s/wilte ... ue_de.html...pretzurile sunt destul de bune ....mai ramane problema transportului Link to comment
Guest balogm Posted January 1, 2006 Share Posted January 1, 2006 Pai eu folosesc un pistol de aer cald identic ca cel prezentat de colegul de mai sus. Este vorba de unul marca Santo (produs identic dar care se gaseste sub marci difrerite). Am ales Santo pentru ca am mai cumparat in trecut doua produse santo (cheie reglabila, cleste cu falci) care sunt de calitate foarte buna.Ei cu pistolul nu am nimerit-o bine din prima. Primul pistol nu a functionat nici trei secunde la bancul de proba (si alea cu zgomot puternic/cred ca paleta ventilator defecta). E al doilea merge destul de bine am reusit pina acuma sa dezlipesc si lipesc vreo 50 circuite integrate printre care si un smd cu 40 pini.Vreau sa spun ca merge brici si sunt foarte multumit de el si sper sa mearga si in continoare fara sa se defecteze.Pistolul a costat aproximativ 500.000 si este luat din carrefour. Nu stiu de ce dar sculele din carrefoufur sunt bune. Am mai luat in trecut si un ciocan de lipit de 60W de care sunt foarte multumit comparativ cu unu de 30W luat de la un magazin de electronice si care ma dezamagit de la prima utilizare._______________balog :smt020 Link to comment
pavcostel Posted January 1, 2006 Share Posted January 1, 2006 Salut! Si La Multi Ani! Apropo, stie cineva daca aceste produse: http://shop.wiltec.info/cgi-bin/tabshop ... 3624,90850 le aduce cineva in tara, sau ne descurcam pe cont propriu? Am vazut si o pereche de pensete draguta... Am mai lucrat cu Aoyue si a mers binisor. Cu stima, Costel :drinkers: P.S. @luc - defineste portabila, te rog. In portabil am lucrat cu Futaba pe gaz pana acum. Merge pentru una, doua operatii, apoi pauza de incarcare. Si cu capetele e cam prost, iar cu pompa, manuala... Asa am nimerit eu. Link to comment
Guest Robert Posted January 6, 2006 Share Posted January 6, 2006 .... nu cred ca aduce nimeni in tara de acolo ... am vorbit anu trecut cu ei. Daca e sa le aduci pe cont propriu dai pe ele cat nu fac. Uite aici alte scule si pensete ... poate te intereseaza http://www.keysoftware.ro/index.php?cPath=28 Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now