Guest cartof Posted May 6, 2005 Share Posted May 6, 2005 salut. am gasit un amplificator (cred ca deja celebrul 100W @ 50V in punga transparenta cu un carton galben deasupra) din comert. Ei precizeaza ca merge pe 4 ohmi. are cineva idee cum se comporta chestia aia in 8 ohmi ? stiu ca scoate mai putin, da' are cineva unul din ala si poate sa-mi spuna cum merge ? ce ar trebui sa fac sa-l adaptez pt. o iehsire de 8 ohmi ?alimentarea sa e la +/- 50V. Cum merge alimentat in 35-38V ? Link to comment
Guest cartof Posted May 6, 2005 Share Posted May 6, 2005 mi-am amintit firma. se numeste romy design si vinde amplifu' asta de vreo 3 ani de zile trebuie sa-l aiba cineva. Link to comment
Mircea Bartic Posted May 6, 2005 Share Posted May 6, 2005 poti pune linistit pe sarcina de 8 ohmi, singura problema este ca va merge doar la 50% din capacitate (amplificatorul) :wink: Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now