Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

probleme cu difuzorul

valy

Recommended Posts

salut am 1 incinta podea facuta din 2 difuzoare atto 8 ohmi 300w (pt medii) si WEST 8 ohmi 600w . Intrebarea este dc difuzorul atto i se incalzeste magnetul totodata si membrana pootin. Le am puse pe amandoua pe statie care scoate 160w RMS si 4 ohmi. Daca le las in continuare risc sa ard difuzorul??????????

Ce filtre ai la boxe, ai spus ca e pus pe medii, intre ce frecvente lucreaza? Si sper ca esti constient ca difuzoarele alea chinezesti nu au nici pe aproape puterea aia, 100W e deja prea mult pentru ele. Revino cu detalii .

Da ceva mai multe detalii despre boxa : - denumirea completa a difuzoarelor care le folosesti acum si diametru - Filtrul , la ce frecvente taie - dimensiunile cutiei si detalii despre consturctia cutiei ( poze obligatoriu )

cutia este facuta din pal 75x35 cm sunt cutii originale diametrul difuzoarelor este de 25 cm unul este west si celalalt atto si poze nu stiu unde sa pun ma puteti ajuta???????????

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines