Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

tv.samsung cw25no6 4nrrxxrc sasiu.ks7a{p}rev.1

Guest petre

Recommended Posts

Guest petre

am inlocuit traf.13720076A A06 cu13720032C si nu am desfasurare pe linii si putin pe cadre.ma poate ajuta cineva cu mdificarea ce trebuie sa o fac? multumesc!

am inlocuit traf.13720076A A06 cu13720032C si nu am desfasurare pe linii si putin pe cadre.ma poate ajuta cineva cu mdificarea ce trebuie sa o fac? multumesc!

Cum vrei sa-ti mearga cand tu nu stii nici macar ce ai montat acolo ? Nici macar modelul nu esti in stare sa-l copiezi .Sasiul este : KS7A(P) REV.1 iar modelul televizorului este CW-25M064NRXXEC;nu ce ai scris tu acolo.

Eldor trafo cod 1372.0076A ( codul transformatorului original ) are echivalent HR8884:

http://www.hrdiemen.es/products/img/esquemas/HR8884.gif iar transformatorul cu cod Eldor 1372.0032C are echivalent HR8196:

http://www.hrdiemen.es/products/img/esquemas/HR8196.gif

Compara si tu schemele transformatoarelor si vezi de ce nu functioneaza televizorul.

Vezi si topicul :

Tv Samsung . Echivalent trafo linii link

Ai ajuns sa postezi la Depanari casniceacelasi subiect despre televizorul pe care nu o sa-l repari singur niciodata.Du-te cu el la un depanator profesionist nu mai umbla tu in el daca nu te pricepi.

tv.samsung link unde ai postat aiurea:ce au in comun depanarea tv cu repararea frigiderelor ,masinilor de spalat etc. ?

Deocamdata o sa unesc mesajul asta cu cel deschis de tine initial ;daca nu te conformezi regulamentului forumului o sa ti se stearga topicurile deschise aiurea.

Ai service manualul in atasament;cauta trafo linii original ,asta nu e televizor sa faci adaptari de trafo linii .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines