Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

combina muzicala philips


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

cine poate sa-mi dea si mie caracteristici la un circuit integrat AN17830A

Special am unit cele doua topicuri fiindca banuiesc ca nu ai reusit sa downloadezi service manualul de la adresa indicata.In atasament ai schema partii de alimentare si a finalului audio.Eu zic sa nu dai banii pe final pana nu verifici piesele aferente circuitului AN17830A.(in special tranzistorul FET 7302 = STP16NE06 - link datasheet
Link spre comentariu

acum am descoperit ca merge numai cand vrea el.am masurat tensiunile pe acel trz fet stp16ne06 si vad ca aci imi da tensiunile normale, aci aproape le dubleaza.EX: pinul 1 al c.i audio ba este 17v ba 30v, pe pinii de iesire a c.i audio ba este 7v ba 20v nu mai inteleg nimic.stie cineva ceva?

Link spre comentariu

cine stie de ce cand pun condensatorul de filtrare imi blocheaza c.i. audio.fara el se aude in boxe cu zgomotul re traf si cand il montez nu se mai aude?la puntea redresoare are un condens de filtrare.fara el se aude in boxe cand il montez nu se mai aude,imi blocheaza c.i.audio si nici tensiunile nu mai sunt cele normale

Link spre comentariu

cine stie de ce cand pun condensatorul de filtrare imi blocheaza c.i. audio.fara el se aude in boxe cu zgomotul re traf si cand il montez nu se mai aude?

Tu ce faci ?Postezi aiurea ? Ai inceput un topic despre combina asta , nu e normal sa continui acolo unde ai inceput ?Atata timp cat in pinul 1 al AN17830 nu faci ca alimentarea sa fie 17 V ,nu va merge;integratul trece automat pe mute.Ti s-a mai spus o data ca tranzistorul FET da acest defect.
Link spre comentariu

cine stie de ce cand pun condensatorul de filtrare imi blocheaza c.i. audio.fara el se aude in boxe cu zgomotul re traf si cand il montez nu se mai aude?la puntea redresoare are un condens de filtrare.fara el se aude in boxe cand il montez nu se mai aude,imi blocheaza c.i.audio si nici tensiunile nu mai sunt cele normale

Pai dupa puntea redresoare e normal sa ai si un condensator de filtrare. Ia pune niste poze clare , sa vedem ce probleme ai tu pe acolo.
Link spre comentariu

cine stie de ce cand pun condensatorul de filtrare imi blocheaza c.i. audio.fara el se aude in boxe cu zgomotul re traf si cand il montez nu se mai aude?la puntea redresoare are un condens de filtrare.fara el se aude in boxe cand il montez nu se mai aude,imi blocheaza c.i.audio si nici tensiunile nu mai sunt cele normale

Pai dupa puntea redresoare e normal sa ai si un condensator de filtrare. Ia pune niste poze clare , sa vedem ce probleme ai tu pe acolo.
pai am schimbat tranz fet acelas lucru se intimpla
Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări