Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

nedumerire


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Dupa datele care le-ai dat tu, cu google aia am gasit. Link de hi5 :bataie :ras: . Pune poze calumea, pentru a intra acolo trebuie sa ai cont si nu cred ca vreunul din electronistii de pe aici ai cont pe hi5 :ras: .Spune-ne ce scrie pe spatele amplificatorului, ce consum are, sau poate are siguranta spune ce valoare are. Amplificatorul, dupa ce am gasit cu google e facut sa debiteze pe 8 ohmi, tu daca il folosesti pe 4 ohmi e posibil sa il distrugi.Boxele ce filtre au?, sau masoara macar cu ohmetru si vezi ce rezistenta totala dau.

Link spre comentariu

pai p spatele amplificatorului scrie : deasupra p fiecare iesire scrie 8 ohmi iar in dreapta d iesiri scrie 210 W, iar la boxe nu pot sa ma uit deoarece nu le am aici aks k mi-s la alta locuinta si numai in weckend merg akl. da rezistenta totala cum ar trebui sa fie (mai mare ca rezist amplif? sau mai mica? ) k eu cred k d la ele se inkalzeste asa repede .totusi sa stiu k eu p vineri plec si nu mai intru pe forum pana dupa pasti. ms.

Link spre comentariu

tu nu ai invatat limba si in limba romana?daca nu o sa scrii ROMANSTE eu cel putin nu o sa-ti mai dau nici un raspuns!privitor la subiect,rezistenta echivalenta ,adica pe romaneste,cea masurata cu un ohmetru,trebuie sa fie mai mare sau cel mult egala cu cea proiectata si scrisa pe spatele amplifului,in cazul tau de 8 ohmi

Link spre comentariu

210W e consumul maxim al amplifului, din re?ea, a?a lips? de cuno?tin?e electrice va duce în mod sigur la defecte.

Consumul corespunde unei puteri de aproximativ 2x40W. Dac? vrei s? nu plîngi dup? STK-ul din amplif, s? pui numai boxe de 8 Ohmi.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări