Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

AMLITUNER BANG & OLUFSEN


Vizitator Grecu25

Postări Recomandate

Vizitator Grecu25

Buna ziua stimati colegi,

V? rog pe to?i cei care de?ine?i documenta?ii mai rare poate cineva are ceea ce caut eu. Este vorba de un amplituner B & O Beomaster 3000 tip 2933 este la 120V. Pe google nimic! Ma intereseaz? în mod special partea de surs?, nr. de ie?iri, tensiuni, curen?i etc.

V? mul?umesc anticipat, cu stima Eugen.

[email protected]

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Se poate alimenta cu un autotraf la 120V, se m?soar? tensiunile, curen?ii se estimeaz? dup? sîrma secundarelor, dac? e posibil, dac? nu dup? pun?ile redresoare folosite...

Oricum, dup? asta: http://www.beocentral.com/products/bm3000-1 e aproape identic cu 3500, la care am schema, eventual pot s?-i fac poze. Verific? dac? nu exist? pe capacul de dedesubt, în interior, lipit un plic cu schema, eu acolo am g?sit-o. :rade:

Link spre comentariu
Vizitator Grecu25

Mul?umesc pentru sugestie! Al meu este ?sta:www.beoworld.org/prod_details.asp?pid=339Cât despre schem?, eu n-am avut norocul t?u. Vreau doar s? evaluez dac? merit? s? fac trecerea la 220V ca s? scap de traf-ul aferent. Mul?umesc pentru r?spuns! Cu stim?, Eugen.

Link spre comentariu

Buna ziua stimati colegi,

V? rog pe to?i cei care de?ine?i documenta?ii mai rare poate cineva are ceea ce caut eu. Este vorba de un amplituner B & O Beomaster 3000 tip 2933 este la 120V. Pe google nimic! Ma intereseaz? în mod special partea de surs?, nr. de ie?iri, tensiuni, curen?i etc.

V? mul?umesc anticipat, cu stima Eugen.

[email protected]

Service manual.Ia-l de aici si spor la treaba.

Bang and Olufsen Beomaster 2000

type 2911_2912_2913_2915_2917_2919

Bang and Olufsen Beomaster 3000

type 2931_2932_2933_2935_2937_2939

Link spre comentariu
Vizitator Grecu25

Stimate TV1,î?i MUL?UMESC din tot sufletul pentru manualul surpriz? !!! Înc? un momentcând în via?? consta?i c? nu e?ti SINGUR pe lume! M-ai f?cut fericit! Abia a?tept s? m? apuc de lucru. :freaza: Dac? întîmpin vreo problem? te mai pot deranja pe PM ? :ops Înca o dat? MII de mul?umiri!!! :aplauze Cu stim?, Eugen.

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări