Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Incalzire DVD


Vlad.Florin

Postări Recomandate

As avea o mica problema si daca sa mai confruntat cineva cu asa ceva as avea nevoie de ceva sfaturi Ideea sta in felul urmator am un DVD pe masina care parerea mea e ca se incinge prea tare si in acel moment are probleme si cu cititul DVDurilor partea ciudata este ca in momentul in care il folosesc in casa legat la o sursa de calculator nu se incalzeste deloc folosit o zi intreaga la chiar la volum mare si legat la boxe de casa de putere mai mare decat ce am pe masina

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

pt a-l tine ''rece'' ai doua solutii:1-incerci sa-i faci spatiu in bord pt a putea face mai bine transferul de caldura(cam greu,trebuie sa distrugi mult prin bord),sau un cooler pozitionat in spatele lui(metoda cam ineficienta daca spatiul e mic)2-nu-i folosesti toate cele 4 canale ale amplificatorului(sau nici un canal) ci doar preiei semnal pt un amplif separat.p.s.multe HU-uri se incalzesc in bord ,de nu poti pune mana pe ele(pe carcasa si radiator),dar nu au nici o problema in a functiona corect;incearca sa-i cureti lentila(dioda laser) cu un cd cleaner sau direct cu ceva alcool.succes!

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări