Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

ARCURI FORD FOCUS 1,6B 2001


Vizitator ste

Postări Recomandate

BUNAAm cumparat doua arcuri de fata pentru ford focus de la dezmembrari si am observat ca sint marcate cu vopsea unul are albastru ,albastru ,galben si celalalt are albastru ,albastru ,rosu .Stie cineva de ce sint marcate ,s-ar putea sa fie de stinga si de dreapta ? tipul de la dezmembrari mi-a spus ca sint de pe aceiasi masina .dar eu nu sint lamurit de ce sint marcate diferit.nu stiu daca sa le pun pe masina sau nu .EU vreau sa le schimb pe ale mele pentru ca sint model sport ( foarte tari si masina este foarte joasa ) .MULTUMESC ANTICIPAT celor ce pot sa ma ajute cu aceasta lamurire

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

ma gandesc ca exista diferenta intre ele desi nu cunosc semnificatia marcajelor. stiu doar ca la ursulet arcurile rosii sunt mai scurte si mai rigide (sport) iar alea galbene sunt mai lungi si mai flexibile (confort)incearca sa simti diferenta supunandu-le la o proba mecanica (ex: agati 50kg de ele si vezi contanta de elasticitate Dl-Dl0. daca sunt egale are rost sa le supui si la alte teste)

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări