Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

AJUTOR INCUBATOR


Postări Recomandate

  • 3 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • 3 luni mai târziu...
Vizitator fekete1974

Salutare.Am confectionat si eu un incubator dreptunghiular pt 800 oua de prepelite si la partea de incalzire am demontat un incubator de plastic, in loc de rezistenta am pus doua becuri de 40W puse in partea de jos . Singura problema, cand ajunge la aprox 37 de grade palpaie becurile ca si girofarul. Stie cineva cum as putea rezolva cel mai simplu problema aceasta? Multumesc.

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Salutare.Am confectionat si eu un incubator dreptunghiular pt 800 oua de prepelite si la partea de incalzire am demontat un incubator de plastic, in loc de rezistenta am pus doua becuri de 40W puse in partea de jos . Singura problema, cand ajunge la aprox 37 de grade palpaie becurile ca si girofarul. Stie cineva cum as putea rezolva cel mai simplu problema aceasta? Multumesc.

Modelul de schema ce se foloseste la unele clocitori din acelea asa functioneaza. Este tip de comanda a incalzirii sub forma de trenuri de impulsuri.Asa ceva este si schema postata de mine mai sus.Asemenea scheme tin temperatura mult mai constanta decit scheme pe alte principii.
Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări