Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

evaluare computer


LostCell

Postări Recomandate

Cam cât a?i fi dispu?i sa pl?ti?i pt urm?torul sistem:Procesor: Amd Athlon xp 3200+(2.2Ghz) 512KB L2 cache FSB 400mhz.Rami: 2x512MB ddram geil 400mhz pc 3200.hard disk: Seagate barracuda 40GPlac? video: Geforce 6600 128Mb ram slot: AGPmonitor: NU mouse+tastatur?Plac? de baz? KT-600A.sk Aunitate optic?: cd-rom.5 sloturi PCI SUnt Lan,4usb-uriAm f?cut acest topic pt ca vreau sa vând acest sistem si nu stiu ce pre? sa ii pun.La cerere se poate vinde si un monitor Likom 17"(utilizat 1AN).Ni?te pre?uri minime maxime ar fi bine venite.Am uitat..totul functioneaza impecabil.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Eu as face in felul urmator: as calcula cat ar costa sa cumpar aceeasi configuratie din magazin si l-as lasa la jumatate de pret. De felul meu nu ma pricep sa vand, asa ca metoda asta s-ar putea sa fie gresita. Bafta la vanzare!

Link spre comentariu

sunt de aceiasi parere cu OACHYMAN ! nu tin cu el ,dar eu asa am vandut un pc , si mi-am scos mai mult decat ma asteptam. il dadeam fara monitor la fel ca u cu pretul de 250 ron .dar un coleg a vrut niste componente din el si i-am vandut placa baza + procesor + cooler + 2*256 MB Ram + placa video de 64 MB Ati Radeom la pretul de 260 ron :d ! si cu banii astia mi-am cumparat alta placa de baza ! SUCCES !

Link spre comentariu

cam mult 400 .... in garantie ma indoiesc ca mai e, totusi vorbim de sk AUn 300 de lei max pe sistem, si daca funtioneaza pefect il vei da. Pe componente iesi mai bine dar nu cu mult ... mai bine il dai complet si scapi de batai de cap.Trebuie sa va ganditi ca un sistem sa zicem echivalent dar cu tehnologie actuala ... adica un procesor pe 775, ddr2 etc poti sa iti faci incepand cu 700 de lei, cu garantie calumea, pe cand un sk A e sistemul ce guverna acum 4 .... 5 ani.

Link spre comentariu

pe mine m-ar tenta placa video ?i eventual ramul... :rade: am o plac? "de barz?" cu sata, agp 8x, ddr1 ?i socket... ?la dinainte de 775, nu mai ?tiu cum îl cheam?... pl?ci video decente pe agp nu prea se mai g?sesc noi, ?i când se g?sesc au ni?te pre?uri nesim?ite în raport cu echivalentele pciexpress...sfatul meu ar fi s? postezi la vânz?ri, ?i vezi ce oferte prime?ti...oricum, aici nu discut?m prea mult despre vândut seconduri...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări