Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Dust cap


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • Administratori

poti sa faci ala foarte elegantpui pe o minge sau pe ceva sferic un strat de hartie igienica, dai cu un strat de lipici apoi un strat de jartie igienica si continui pana ajungi la grosimea care ai nevoie. Iei chestia rezultata, o indrepti frumos pe margini si o lipesti pe difuzoar

Link spre comentariu

poti sa faci ala foarte elegantpui pe o minge sau pe ceva sferic un strat de hartie igienica, dai cu un strat de lipici apoi un strat de jartie igienica si continui pana ajungi la grosimea care ai nevoie. Iei chestia rezultata, o indrepti frumos pe margini si o lipesti pe difuzoar

Vasile cu adevarat ingenioasa metoda ta, dar totusi.... din hartie igienica.In urma cu cativa ani am confectionat si eu unul dintr-o bucata de carton foarte bine presat de circa 3mm grosime( il luasem parca de la spatele unui TV vechi). Am taiat in forma unui cerc, apoi pe margine cu pila sa aiba un mic unghi, astfel incat sa vina perfect pe membrana si apoi lipit cu prelandez. Doar ca "dust cap-ul" meu nu era ca unul normal, adica nu era bombat, ci unul plan. :rade:
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări