Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

tv SELECO SASIU BS 700

Recommended Posts

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

In pinul 2 la c.i.701 ai un filtru de 5,5MHz, pe el te legi cu firul cald al convertorului(la intrare sau iesire, tatonezi);alimentare la 12v, dar cred ca in pinul 18 al aceluiasi integrat ar merge(masoara tensiunea de acolo, daca e mai mare de 16v, alimenteaza din alta parte);schimba filtrul cu unda de suprafata din calea comuna , care vine in pinul 8 al c.i.501 cu unul BG/DK

• 3 years later...

buna ziua!incerc sa postez aici ca sa nu mai deschid alt subiect, acest tv este blocat in mod hotel si nu cunosc procedura de deblocare , nu am telecomanda originala ,am o telecomanda 1676 cu care functioneaza ..mai putin cautare de programe si volumul merge doar pana la 4........

am incercat procedura de acolo ,adica am tinut apasat toate tastele (pe rand) si nu am reusit sa obtin volum cu alb ,cred ca totusi este o combinatie de taste.......,ori telecomanda nu este cea potrivita ,nu este pilot 1676 ci o clona a ei ............?