Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV SHARP MODEL DV3765S

Guest gorganlilian_AG

Recommended Posts

Guest gorganlilian_AG

Va salut si va deranjez cu o problema. A-si avea nevoie de schema electrica pt. TV SHARP-DV3765S,desigur , un TV digital a carui schema o tot caut si se pare ca nu o gasesc . Sant trimis pe sit-uri spaniole si inteleg ca este asamblat la ei iar pt. acest model nu au nici ei schema. Va multumesc anticipat pt. tot sprijinul. :scarpin

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest gorganlilian_AG

:wav: Va salut ! Am solicitat un ajutor de la dv. in legatura cu schema electrica pt.acest TV si am inteles cum stau lucrurile ! Adresa mea de E-mail este : [email protected] , in eventualitatea ca veti gasi aceasta schema trimiteti ,va rog frumos, la adresa mentionata. Vreu sa mentionez faptul ca eu sant incepator in depanare TV, am lucrat acum cativa ani la un centru de depanari Radio-Tv si am inceput cu TV alb-negru apoi am trecut la depanari TV color asupra defectelor mai usoare. Acum ma ocup de domeniul acesta in timpul liber si asta pt. prieteni.

Inca odata va multumesc mult pt. ajutorul dat in legatura cu TV JVC la modul de intrare in service , acesta este propriul meu TV pt. care, inca , astept sa fac rost de Tub.

Va multumesc pt. ca existati.