Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

PCB Design Tutorial


Postări Recomandate

Salut Vlad,

 

Tocmai aici este problema ... acest comportament nu poate fi dezactivat si nici nu este filtrat de catre firewall-uri. Actiunea aceasta de extragere informatii este facuta in asa fel incat sa treaca peste orice fel de piedici si nu este recunoscuta oficial. De aceea am facut comparatia cu un malware.

Eu inteleg ca vor sa se protejeze dar nu incalcandu-mi drepturile, ma cam sacaie treaba aceasta.

 

In tot cazul vad ca KiCAD se dezvolta bine, daca ar face si interfata sa fie mai prietenoasa ar fi extraordinar. In ultimele doua luni s-a lucrat si la un plugin pentru importul fisierelor .PcbDoc Altium (atat provenite de la Designer cat si cele CircuitStudio/Maker).

Si eu m-am obisnuit cu Altium, am si o licenta de CircuitStudio dar nu sunt blocat pe Altium cand vine vorba de activitatea personala. La servici este alta poveste.

 

-Marius

Editat de mars01
Link spre comentariu
  • 6 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări