Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

conexiune pc > sistem

Guest tr1ppo

Recommended Posts

vreau sa conectez sistemul audio la laptop printr-o conexiune de tip wireles, sa elimin firele ... nu mai vreau sa umblu cu firul dupa mine.Am tot cautat pe net dar nu am gasit sau poate nu stiu eu exact ce sa caut ... voi aveti vreo idee ? Multumesc

• Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

System Requirements:

- A Logitech? Squeezebox? Duet or Squeezebox? Controller is required for network setup.

- For a stand-alone network music player, please use the Logitech? Squeezebox? Classic or the Logitech? Transporter? network music player

Receiver-ul ala nu merge de capul lui, iti trebuie controller-ul.

Tie iti trebuie un network player cu wi-fi. Sunt multe astfel de playere, insa nici-unul nu este tocmai ieftin. O varianta mai neortodoxa si probabil mai ieftina ar fi sa h?cuie?ti niste boxe cu conectare bluetooth si sa scoti iesire de linie pentru sistemul audio.

prin bluethoot pot asculta orice tip de muzica ?Eu ma intreb daca s ar putea in felu urmator : o placa de sunet pe usb dar sa fie eliminat cablul usb exact ca si la mouseurile fara fir sau o alta metoda de a transmite la placa de sunet pe usb fara fir :)

• 2 weeks later...

dac? vre?i calitate hi-fi real?, renun?a?i!!!sunt fioros de scumpe asemenea chestii!!!dac? nu ave?i prea mari preten?ii, e foarte bun? o combina?ie de fm modulator d'?la auto ?i un radio casetofon oarecare...cât despre hackuit bluetoothuri... pe lâng? c? sunt extrem de miniaturizate, ceea ce înseamn? dificult??i serioase la lipit/dezlipit, mai ales dac? nu ave?i o sta?ie cu aer cald bun?, mai ave?i de dep??it ?i oarece bariere software!!!

la dezlipit si lipit nu imi fac griji ca lucrez in fiecare zi cu treburi dintrastea .... ma gandesc ca trebuie sa fie si o alta varianta decat cea cu FM ul ..