Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Amplificator cu STK 4192

Guest xti000

Recommended Posts

Guest xti000

Salut.

M-ar interesa si pe mine sa fac un amplificator audio cu respectivul integrat.

Pe site-ul http://www.vitacom.ro/ zice ca ar costa undeva la 295.799 lei.

Acum intrebarea : AM vreo sansa ca respectivul STK sa fie original? Ca discutziile de pe forum vis-a-vis de piratare ma fac sa-mi pun o droaie de semne de intrebare....

Multumesc anticipat.

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest xti000

Si care ar fi riscurile la care ma expun? (in conditiile in care nu am de gand sa-l folosesc la mai mult de 50% din capacitate shi nu la mai mult de +/- 20V ?Multumesc frumos !Later Edit:Care ar fi totushi varianta optima pentru un amplificator "semidecent":Integratul TDA7294 care e mai slab calitativ decat STK4192, dar are mai multe sanse sa fie "nepiratat", sau STK-ul?

Guest xti000

Care ar fi totushi varianta optima pentru un amplificator "semidecent": Integratul TDA7294 care e mai slab calitativ decat STK4192, dar are mai multe sanse sa fie "nepiratat", sau STK-ul?

de obicei alea facute pe vapor nu au implementate protectiile :( .In rest sunt OK. Eu am patit-o... Cand mi-am luat primul 7294 l-am testat pana l-a luat dreaq. Si termic si la scurt. S-a comportat excelent. in schimb acu vreo doua luni am vazut cum a iesit fum dintr-un 7294. Motive: temperatura. Asa ca aveti grija. O siguranta in plus si un radiator bun nu strica niciodata, mai ales cand nu sunteti siguri. Eu am patit-o :x