Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV Universum FT 8167 T blocat

Guest dragosss24

Recommended Posts

Guest dragosss24

La multi ani!Am un televizor Universum model FT 8167 T, fara telecomanda originala. Unele canale sunt locked, iar daca doresc sa instalez alte frecvente, sa caut posturi, la install imi apare locked. Exista vreun cod prin care pot accesa meniul de service, ori orice alta metoda de a-l reseta? Am incercat sa caut pe net, dar nu gasesc mare lucru.Va multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre.

• Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Popular Days

Guest dragosss24

La multi ani!Am un televizor Universum model FT 8167 T, fara telecomanda originala. Unele canale sunt locked, iar daca doresc sa instalez alte frecvente, sa caut posturi, la install imi apare locked. Exista vreun cod prin care pot accesa meniul de service, ori orice alta metoda de a-l reseta? Am incercat sa caut pe net, dar nu gasesc mare lucru.Va multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre.

Multumesc pentru implicare. Am reusit pana la urma sa il deblochez. Sasiul este 11AK10, am cautat pe un forum si am descoperit codul de securitate pentru acest sasiu. Codul sau PIN-ul general pentru deblocare este " 734 ". Am deblocat cele 2 canale care imi apareau "loked" , iar dupa deblocarea celor 2 canale s-a deblocat si install-ul automat.Va multumesc inca odata si spor in continuare.